Gradovi, mogočni in skrivnostni čuvaji preteklosti
Več kot 900 let je že minilo, odkar so začeli postavljati najstarejšega izmed 100 najlepših gradov, opisanih v knjigi. Nekateri kažejo svojo prvotno, surovo kamnito podobo, drugi so odeti v prenovljeni sijaj, vsi izbranci pa so prav zaradi svoje pomembne zgodovinske vloge ubežali zobu časa in še danes navdušujejo številne turiste in popotnike z vsega sveta. Oglejte si jih, naj vas osupnejo njihove usode in navdušijo miti in legende, ki jih še vedno ovijajo v meglico domišljije.
Slikovita in vsebinsko bogata monografija predstavlja gradove, palače in utrdbe z vsega sveta. Še danes s svojo zgodovino in legendami, ki so se spletle okrog njih, vabijo številne popotnike. Pripovedi o njihovem nastanku, vrhuncih in zatonu zaživijo ob čudovitih barvnih fotografijah. Najštevilčneje je s svojimi gradovi predstavljen evropski prostor od Velike Britanije do Portugalske, v pregled pa so vključene tudi palače, utrdbe in mogočna mesta Afrike, Kitajske, Indije in Tibeta ter Japonske. Slovenijo s svojo lepoto in enkratnostjo zastopata Blejski in Predjamski grad. Večina gradov je danes le spomin na burno in veličastno preteklost, turistična zanimivost, med njimi pa so tudi protokolarni objekti, kot je britanski Windsorski grad, vsako leto drugačen finski snežni grad Lumilinna in mitska tibetanska Potala, ki je še vedno eden najsvetejših budističnih krajev na svetu. – Različni avtorji; prevedla Klementina Logar. Barvne fotografije in karte.
Oglejte si 100 najlepših gradov, palač in graščin, templjev in svetih mest
• Izjemne barvne fotografije zunanjosti in notranjosti gradov, palač in citadel
• Lokacija gradu v posamezni državi
• Priporočeni najboljši čas za obisk gradu
• Zanimivosti o gradu, povezane z zgodovino, umetnostjo, znanimi osebnostmi ...
• Zanimiva in pregledna besedila opisujejo nastanek in namembnost objekta v preteklosti in sedanjosti
Eilen Donan, eden najbolj fotogeničnih gradov, se je pojavil tudi v domišljijskem Highlanderju in v Jamesu Bondu Vse in še svet.
Sanssouci, poletni dvorec Friderika Velikega, se enkrat na leto spremeni v velikanski oder za prireditve.
Rokokojska knjižnica palače Mafra je s 35.000 knjigami navdušila tudi angleškega pesnika lorda Byrona.
Palača Potala je bila eden prvih nebotičnikov na svetu; danes je v njej muzej, stavba pa je na seznamu svetovne dediščine.
Prelistajte knjigo







